Jak czyścić dywan – usuwaj plamy w domu, za pomocą środka do czyszczenia dywanów lub bez niego

Dowiedz się, jak czyścić dywan, aby szybko usunąć brud i plamy. Podaruj swojemu domowi sodę oczyszczoną, szampon do dywanów i inne kosmetyki, aby uzyskać doskonałe rezultaty

Wiedza o tym, jak prawidłowo czyścić dywan, jest niezbędna, aby Twój dom wyglądał dobrze. Od codziennych zabrudzeń po niezręczne plamy z trawy, kawy lub wina (znasz wiertarkę), podłogi wyłożone wykładziną z pewnością wymagają młotkowania i dlatego wymagają nieco więcej konserwacji. Nie oznacza to, że nie możesz samodzielnie wyczyścić dywanu w domu. Ponieważ możesz i musisz, jeśli już, tylko zobaczyć wspaniałe efekty, jakie soda oczyszczona, ocet i, oczywiście, dobry, staroświecki środek do czyszczenia dywanów mogą mieć na tej miękkiej warstwie pod stopami.

Jak często należy czyścić dywan?

Czyszczenie dywanu to świetny sposób na ograniczenie kurzu i innych alergenów, może nawet zmniejszyć objawy kataru siennego w sezonie. W idealnym świecie usuwałbyś odkurzacz każdego dnia – chociaż jest to ważniejsze w przypadku dużych gospodarstw domowych ze zwierzętami i dziećmi.

„Dywany w sypialni mogą być dziesięciokrotnie brudniejsze niż deska sedesowa, dlatego bardzo ważne jest, aby je regularnie czyścić. Przynajmniej raz w tygodniu dobrze odkurzaj swoje dywany i używaj naturalnych sprayów czyszczących, aby szybko je odświeżyć. W przypadku plam należy jak najszybciej je wstępnie spryskać roztworem do usuwania plam i pozostawić do całkowitego wyschnięcia przed użyciem środka do czyszczenia dywanów ”.

Nawet Martha Stewart twierdzi, że „częste odkurzanie to jedyny sposób, aby zapobiec osadzaniu się piasku, a posiadanie odkurzacza, który jest łatwy w użyciu, ma kluczowe znaczenie. Spędź większość czasu na sprzątaniu tam, gdzie zbiera się brud: kilkanaście przejść odkurzaczem w odległości czterech stóp od drzwi zewnętrznych, osiem przejść w obszarach o dużym natężeniu ruchu i cztery przejścia w innych miejscach. Tam, gdzie dywany nie były regularnie i dokładnie czyszczone, należy podwoić przepustki na trzy miesiące ”.

Zaufaj nam, przedłużysz życie swojego dywanu. A sprzątanie liczy się jako ćwiczenie, prawda? Następnie, jeśli chodzi o głębokie czyszczenie, należy prać dywany co trzy do czterech miesięcy za pomocą domowej maszyny do mycia dywanów. Ponownie, jeśli masz dużo dzieci i zwierząt domowych, dobrym pomysłem może być pranie dywanu częściej niż co trzy miesiące.

Jak czyścić dywan w domu? Wynajem odkurzacza Katowice

Aby skutecznie wyczyścić dywan w domu, należy zastanowić się, z czego jest wykonany dywan: z materiałów syntetycznych, wełny lub włókien pochodzenia roślinnego, aby mieć pewność, że wybierasz odpowiednie produkty i stosujesz właściwe techniki, aby wykonać zadanie prawidłowo.

Poniżej omówiliśmy wszystko, od czyszczenia plam na dywanach po mycie dywanów i nie tylko, aby Twoje dywany znów wyglądały czysto.

Odkurz dywan regularnie.

Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednie ustawienie wysokości włosia dla swojego rodzaju dywanu. Jeśli twój jest syntetyczny lub wykonany z włókien roślinnych, możesz poruszać się w różnych kierunkach i trzymać szczotkę ubijaka, aby usunąć więcej piasku. Jeśli dywan jest wełniany lub z wysokim włosiem, należy unikać trzepaczki i poruszać się ostrożniej w kierunku włókien, jeśli to możliwe.

Oczywiście, zanim zaczniesz czyścić dywan, chcesz jak najbardziej oczyścić ten obszar. Ustaw krzesła do góry nogami na stole, usuń dywaniki i wszelkie małe przedmioty, które leżą dookoła. Ważne jest, aby upewnić się, że małe przedmioty nie zostaną zassane i nie uszkodzą odkurzacza.

Wybierz odpowiednie środki i metodę czyszczenia dywanów

Do głębokiego czyszczenia dywanu potrzebny będzie porządny środek do czyszczenia dywanów oraz odkurzacz piorący. Będziesz także potrzebował maszyny do czyszczenia, ponieważ są one zaprojektowane do głębokiego czyszczenia bez moczenia lub uszkadzania dywanu. Wynajmij maszynę do czyszczenia dywanów, jeśli nie chcesz czyścić swojego ręcznie, a jeśli nie chcesz kupować własnej, możesz wynająć maszynę taką jak odkurzacz piorący Karcher Puzzi do prania dywanów, tapicerek, wykładzin oraz materacy.

Następnie, wybierając szampon do dywanów, ponownie zastanów się, z czego wykonany jest Twój dywan. Jeśli możesz, kup środek zawierający impregnat do dywanów – na przykład nano technologii- ponieważ pomoże to chronić Twój dywan przed przyszłymi plamami. Do dywanów wełnianych. wybierz środek czyszczący, który jest bezpieczny dla wełny. W ten sposób dowiesz się, że został przetestowany i zatwierdzony do pielęgnacji dywanów na wełnie (wszystkie środki czyszczące Vax są bezpieczne dla wełny).

Jeśli jest to odświeżenie lub jeśli chcesz ręcznie wyczyścić dywan, wypróbuj metody z octem i sodą oczyszczoną ale jeśli chcesz doczyścić dywan po roku bez prania to lepiej wykorzystaj odkurzacz piorący i zabierz sie do tego profesjonalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *