Jaki młot wyburzeniowy wybrać? Kiedy młot 15 a kiedy 10 kg będzie właściwy?

W pracy budowlańców często wykorzystuje się młoty wyburzeniowe, młoty udarowe. Pozwalają one wykuć dziurę, zrobić przejście dla instalacji sanitarnej czy innej dużej rury, która musi przejść przez w posadzce, podłodze czy przez żelbetowy strop.

  1. Na rynku wyróżniamy młoty 10kg, młoty 15,16kg oraz młoty 30 kg.
    1. 10kg młot będzie idealny w sytuacji, gdy trzeba wykuć jedną czy dwie dziury. Ze względu na swoją niewielką masę pozwala on na pracę w pozycji poziomej oraz na kłucie w ścianach czy innych powierzchniach poziomych.
    2. 15 czy 30 kg młoty ze względu na swoją masę są przeznaczone do pracy w pozycji pionowej czyli głównie do kłucia dziur, usuwania posadzki, skuwania starych wylewek czy przygotowaniem rowków pod wszelkiego rodzaju przewodów.

Młoty udarowe, wyburzeniowe mają ważny parametr jakim jest siła uderzenia, siła udaru. W przypadku małych wiertarek (2-4 kg 800-1200W) wynosi ona od 1 do 2J.

Dla młotów 10kg jest to już 12-20J a dla bardzo dużych ręcznych młotów od 15kg siła ta może wynosić nawet 50J.

Wpływa to na szybkość pracy, ilość skutego urobku oraz na wydajność pracy.

Młoty oferowane na wynajem w wypożyczalni RentTools.pl pozwolą na pracę we wszystkich w/w wypadkach czyli gdy chcemy wykuć dziurę, przygotować bruzdy czy w sytuacji np. renowacji posadzki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *